Grazynka n 1

POŻEGNANIE

Nie wszystko umiera, czego dotyka śmierć… 

więcej


  eTwinning

Erasmus

 CHARAKTERYSTYKA SZKOŁY

Jesteśmy pierwszą w powiecie średzkim szkołą publiczną prowadzoną przez Stowarzyszenie, 
która nie pobiera żadnych opłat za edukację.

Zaplecze lokalowe.
Nasza szkoła mieści się w nowoczesnym budynku, który był budowany w latach 1995-1996, a oddany do użytku został w 1997 roku.

Teren wokół budynku jest zagospodarowany zielenią i częściowo wyłożony kostką. Na obszarze posesji mieści się górka saneczkowa, dwa boiska do gier zespołowych oraz rozległy teren do zabaw dla dzieci. 29 maja 2014 r. oddano do użytku plac zabaw, który powstał przy dużym udziale wsparcia finansowego ze środków PROW 2007-2013. Cały zagospodarowany teren jest ogrodzony. Na części nieogrodzonej znajduje się boisko do piłki nożnej oraz stół do gry w tenisa dostępny również dla mieszkańców. 

Budynek szkolny ma dwie kondygnacje. Prowadzą do niego 4 wejścia (1 główne, 1 na boisko przystosowane do osób niepełnosprawnych, 1 ewakuacyjne, 1 gospodarcze). 

Na parterze mieści się kompleks pomieszczeń niepublicznego przedszkola "Tygryski" i oddziału przedszkolnego (sale dla dzieci, sanitariaty i szatnie), znajdują się także 4 sale lekcyjne. Jest minisala gimnastyczna, świetlica (pełni ona także funkcję stołówki, w której uczniowie i mieszkańcy mają możliwość korzystania z wyżywienia po bardzo atrakcyjnych cenach). Na parterze znajduje się także biblioteka, sklepik szkolny, kuchnia, 1 szatnia, 3 kompleksy toalet (w tym jeden dla osób niepełnosprawnych) pomieszczenie socjalne dla pracowników obsługi i toaleta, kotłownia gazowa, 2 pomieszczenia gospodarcze oraz duży, przestronny hol, z którego prowadzą główne schody na piętro (z holu wchodzi się również na ewakuacyjną klatkę schodową).

Na piętrze znajduje się nowa pracownia komputerowa wyposażona w 15 stanowisk uczniowskich (+ jedno nauczycielskie) z dostępem do internetu i sprzętem multimedialnym (zakupionych w sierpniu 2014 roku), oddział przedszkolny (sala dla dzieci, sanitariaty i szatnia) oraz 5 izb lekcyjnych. Znajduje się także przestronny hol, oświetlany głównie naturalnym światłem, wpadającym przez świetlik dachowy w kształcie stożka. Jest gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, pomieszczenie dla pielęgniarki szkolnej (używane także przez logopedę i pedagoga szkolnego), 2 zaplecza do pomocy naukowych, 1 pomieszczenie magazynowe, 2 kompleksy toalet dla uczniów, 1 toaleta dla nauczycieli.

Od września 2014 r. oprócz tradycyjnego dziennika został do szkoły wprowadzony dziennik elektroniczny
– tzw. e-dziennik.

Na podstawie porozumienia z Gminą Zaniemyśl zapewniamy bezpłatny dowóz dzieci i młodzieży do szkoły. Ponadto Organ Prowadzący szkołę zapewnia dowóz dzieci i młodzieży ze Środy Wlkp., Chwałkowa, Nadziejewa, Kaźmierek i Mądrych.

 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
Pobierz obraz
 
 
Powered by Phoca Gallery

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/virt102008/domains/piglowice.pl/public_html/modules/mod_jmod_slider/mod_jmod_slider.php on line 13